opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876

AKTUALNOŚCI

min1

Pod prąd - czerwiec/lipiec 2019


Pod prąd lipiec 2019 [wersja on line: http://eko.org.pl/o_428] Głośno o nas za granicą – polskie odkrywki w Czechach, Holandii i Niemczech Odkrywki i skarga do Komisji Europejskiej Realizacja i (...)
min2

W Gminie Brody świętowano 10-lecie referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej

W imieniu „Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój Tak-Odkrywki Nie” dziękujemy organizatorom uroczystości z okazji 10-lecia referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej na terenie gminy Brody (woj. lubuskie).
video: Konferencja z okazji 10-lecia referendum w gminach Gubin i Brody
Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożeń związanych z odkrywkami węgla brunatnego i już na kolejne nie pozwoli. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat pojawiło się więcej bardzo niekorzystnych dla sektora węglowego okoliczności zewnętrznych.
Jezioro Wilczynskie opadło o 4 m :(
Tak działają leje depresji kopalni odkrywkowych węgla brunatnego
PROGRAM dla sektora górnictwa węgla brunatnego w Polsce
video: czerwone rzeki
Czerwone rzeki to jeden z nieznanych skutków eksploatacji węgla brunatnego. W ostatnich latach mieszkańcy Łużyc zostali zaskoczeni czerwonymi wodami rzeki Sprawy, która dostarcza wodę pitną dla ok. 2 mln ludzi. Jaka jest przyczyna tego zjawiska?
26.stycznia EKO-UNIA wspólnie z HEAL Polska zorganizowała w centrum Łodzi konferencję o wpływie na środowisko kontynuacji wydobycie węgla brunatnego w woj łodzkim. Pokazano min potencjalny wpływ planowanej najglębszej odkrywki Szczerców w Polsce na wody podziemne i powierzchniowe. Nie wykluczono możliwości wyschnięcia Warty na pewnym odcinku na podobieństwo Noteci, która wysycha na 30 km na skutek leja depresyjnego odkrywek węgla brunatnego w Wielkopolsce. Sporą cześć dyskusji poświęcono jakości powietrza oraz nakładaniu się niskiej emisji z emisją (wysoką) z kominów elektrowni spalających węgiel.
więcej
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.